Yetenekler

PCD / CBN Yenileme

MALİYET ETKİNLİĞİNİ OPTİMİZE ETMEK İÇİN TAKIM UCU YENİLEME

ADA TAKIM Sanayi , takımın maliyet etkinliğini optimize etmek için kesici uç veya kartuşunuzu yenilemek için 3 farklı yol sunar.

 

BİLEME

Bu, istenen doğru kesme kenar kalitesini elde etmek için CNC taşlama teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilir. Ek veya kartuşun boyutu küçültülür;çok yıpranmışsa, takım reddedilecektir. Bu noktada, başka bir Endekslenebilir PCD / CBN yenileme işlemi kullanılarak yenilenebilir. Bu işlem açık ara mevcut  en ekonomik olandır.

 

YENİDEN BOYUTLANDIRILIYOR

Takım uçları ısıtma yöntemi ie yerinden tekrar çıkartılır ve gerekli temizlik işlemi yapıldıtan sonra araya ek pul malzeme konularak tekrardan kaynak işlemi yapılarak takım ucu eski ölçülerine geri getirilir

 

YENİ PCD Ve CBN  KOYMA

Kartuş ucudaki PCD ve CBN sökülerek işe uygun Grade yapıda malzeme yerleştirilir.CNC Taşlama tezgahlarında uygun radyüs ve ölçüye uygun olarak taşlama yapılır ve uç yenilenmiş olur.En  verimli yenile işlemi olarak devam edilir.

 

 

 

 

SERAMİK İNSERT  BİLEME VE KÜÇÜLTME

Kullanılmış uçları taşlama yapan CNC makinaları kullanarak farklı ölçülere dönüştüren veya değiştiren bir seramik küçültme programı uyguluyoruz. Biz bu proğramı uygularken uç geometri ve polisaş ve T land yapan tezgahlarmızda işlem yaparak orjinal Seramik ucun aynı formatında dönüşüm işlemini müşterilerimize sunuyoruz,Müşteri önemli  tasarrufu sağlayarak büyük bir kazanç elde ediyor.

 

 

KARBÜR  MATKAP TAKIM BİLEME

Ada Takım Sanayi olarak yıpranmış matkap freze ve kılavuzları üstündeki formalara uygun olarak tekrar kullanılmak üzere bileme ve kaplama işlemi yapmaktayız. Takım çapları kalitemiz tarafından ölçülerek takım şaftına lazerle yazılmaktadır.